سفارش تبلیغ
صبا

تست امنیتی شبکه

آیا نرم افزاری برای تست امنیتی شبکه وجود دارد ؟

 

بله، و بهتر است تا پیش از آنکه سیستم های شبکه یا نرم افزارهای تحت وب ما مورد نفوذ یا حمله مهاجمان قرار گیرد، خودمان آن را از نظر امنیتی بررسی کنیم و تا حد امکان ضعف خود را پیش از آنکه دیگران به آن پی ببرند، بر طرف کنیم. در این زمینه نرم افزار Core Impact Pro یکی از پر استفاده ترین و قوی ترین نرم افزارهای ارزیابی امنیت شبکه و نرم افزارهای پایه وب است. این نرم افزار با استفاده از تکنیک های خاصی از جمله تکنیک های موسوم به Testing Penetration برای شناسایی راه های نفوذ بهره می گیرد. در حقیقت Testing Penetration روشی برای ارزیابی امنیت یک سیستم کامپیوتری یا شبکه با استفاده از شبیه سازی یک حمله توسط یک نفوذگر است. در واقع نرم افزار تلاش می کند تمام نقاط ضعف و مراکز نفوذ سیستم را پیدا کرده و آنها را آزمایش کند.

 

 

Core Impact از معدود نرم افزارهایی است که به شما این امکان را می دهد تا امنیت شبکه یا برنامه تحت وب خود را از نگاه یک هکر مشاهده کنید. با استفاده از این برنامه می توانید آسیب پذیری های سرویس ها و سیستم عامل خود را در شبکه یا ایستگاه کاری به دقت استخراج کنید.
لازم به ذکر است، عمده نفوذگرها، از ابزارها و روش های شناخته شده ای برای شروع کار خود استفاده می کنند و جالب اینکه بسیاری از سیستم ها در برابر همین روش های شناخته شده نفوذگری ایمن نبوده و به سادگی آسیب پذیرند. نرم افزار
Core Impact علاوه بر اینکه راه های نفوذ متعارف را پیدا می کند، با استفاده از روش های خاصی می تواند نقاط احتمالی نفوذ و میزان آسیب پذیری هر نقطه را به دقت مشخص کند. بدین ترتیب با وجود نرم افزاری بسیار جالب و کارآمد نظیر Core Impact برای برقراری و افزایش امنیت شبکه خود، حتماً نیاز به تخصص و تجربه بالا در این زمینه نخواهید داشت، زیرا با به کارگیری فناوری های تست نفوذ، امکاناتی در اختیار شما قرار داده می شود که می توانید امنیت کاملی برای سیستم شبکه و سازمان یا موسسه خود برقرار سازید.

 

در رابطه با این نرم افزار و برای اطلاعات بیشتر، می توانید به سایت www.coresecurity.com مراجعه نمایید.


» نظر