سفارش تبلیغ
صبا ویژن

افزایش سرعت فتوشاپ

نخستین کاری که پس از نصب فتوشاپ باید انجام دهید، این است که ازمنوی Edit >preferences پنجره تنظیمات اصلی برنامه ار باز کرده وآن ها را مطابق دلخواه خود تنظیم کنید، اما همین نکته ساده یکی از آن مواردی است که اغلب طراحان توجهی به آن نمی کنند. با این کارمی توانید کارایی نرم افزار فتوشاپ را بهبودببخشید.به خصوص اگر از کامپیوترهای نه چندان قدرتمند استفاده می کنید،تغییردادن تنظیمات پیش فرض این برنامه برای شما بسیار ضروری است.اگر تابه حال این تنظیمات را تغییر نداده اید یا اگر میخواهید تنظیمات قبلی خودرا دوباره بررسی کنید، در اینجا ده ترفندی مهم وکاربردی رابه شما معرفی می کنیم تاتوسط آن ها سرعت فتوشاپ خودرا افزایش دهید.تعداد مراحل تاریخچه را تنظیم کنید.
احتمالاً شما هم بارها وبارها ازامکانات پالت تاریخچه استفاده کرده اید.این پالت،فهرستی از مراحل عملیات انجام شده روی عکس رادرخودذخیره می کندومی توانید با زدن دکمه های
ctrl+z  یا کلیک کردن روی هرمرحله از داخل پالت، یک یا چند گام به عقب برگردید .این قابلیت فتوشاپ بسیار کاربردی است، اما دقت
داشته باشید که ذخیره کردن تعداد زیادی از مراحل می تواندموجب کند شدن سرعت فتوشاپ شود .تعداد مراحل پیش فرض برنامه، بیست مرحله است، امابرخی از کاربران سعی می کنند با بالا بردن این تعداد از داخل تنظیمات اصلی برنامه، درصد خطا را هنگام کارکاهش دهند.بسته به امکانات کامپوترتان می توانید این
گزینه را از مسیر 
Edit>preferences>performance تغییر دهید.
پیشنهاد می کنیم اگر مقدار حافظه کامپیوتر تان کمتر از دوگیگابایت است، به جای افزایش تعداد مراحل ذخیره شده،ازقابلیت
 Snapshotهای پالت تاریخچه استفاده کنید.


» نظر

دامنه رایگان com org net

برای دریافت دامنه رایگان com org netکافی اینجا عضو بشید

 

بعدش فقط باید 9نفر دیگه ر.هم عضو کنید تا دامنه به شما تعلق بگیره


» نظر

حذف کردن برنامه هایی که پاک نمیشوند ! (ترفندهای رجیستری )

به دلایلی که برای ما معلوم نیست بسیاری از برنامه ها به طور کامل پاک (uninstall ) نمیشوند در نتیجه بسیاری از کاربران سعی می کنند با حذف پوشه یا شاخه آن برنامه مقدمات پاک شدن آن را انجام دهند اما نام چنین برنامه هایی برای همیشه در فهرست
Add\Remove Program

 

 باقی خواهند ماند برای آنکه فهرست این برنامه ها را از بین ببریم باید از رجیستری استفاده کنیم :
ابتدا به کلید زیر بروید :

 

 

 KEY_LOCAL_MACHINE\Microsoft\Windows\Curent Version\uninstall

 و سپس کلید متناظر با این کلید را باز کنید و حالا برنامه هایی را که نمی توانستید پاک کنید را از این جا حذف کنید تا برای همیشه از بین بروند .


» نظر

کنترل را در دست خود بگیرید ! : (ترفندهای رجیستری )

ممکن است بخواهید یک کاربر خانگی یا اداری را از دسترسی به یک سری توابع خاص در منوی start محروم کنید به عنوان مثال برای حذف کردن تابع search از منوی start متغیری از نوع DWORD بسازید و نام آن را NoFind بذارید و مقدار آن را 1 قرار دهید به این ترتیب تابع Search از منوی start محو خواهد شد
یک مورد دیگر حذف کردن تابع
Run میباشد برای این کار نیز

 

 متغیر دیگری از نوع DWORD بسازید و اسم آن را NORun بگذارید و مقدار آن را 1 قرار دهید .
و بالاخره برای این که جلوی انگولک کردن نوار تکالیف را توسط کاربران بگیرید متغیر دیگری تعریف کرده و اسم آن را
NoSetTaskbar بذارید و مقدار 1 به آن بدهید این کار باعث خواهد شد تا نوار تکلیف و منوی start از پانل کنترل برداشته شوند.


» نظر

دانستنیهایی درباره اکانت ایمیلی در یاهو

سئوال : آیا می توان در یاهو، اکانت ایمیلی را که نمی خواهیم، حذف کنیم. یا اینکه باید آن را رها کنیم تا خود به خود حذف شود؟ ضمناً همیشه برای ایجاد اکانت ایمیل در یاهو، در زمینه ارایه کد پستی (Postal Code) مشکل دارم و یاهو در این زمینه، هیچ کدی را اعم از کد پستی 10 رقمی و یا حتی کد ملی کارت را نمی پذیرد. چکار باید کرد؟
دوست محترم، در پاسخ به سوال اول شما باید گفت، هیچ ایمیلی خود به خود پاک نمی شود و تنها بعد از مدت زمانی آزاد می گردد تا اشخاص دیگر از آن استفاده کنند. ضمن اینکه برای پاک کردن ایمیلتان در یاهو، در آدرس بار مرورگرتان، آدرس زیر را تایپ کنید:http://edit.yahoo.com/config/delet-user
سپس در صفحه ای که باز می شود، نام کاربری و پسورد مربوطه که قرار است حذف شود را وارد کنید. سپس صفحه ای با عنوان
Terminating your yahoo account   باز می شود. اکنون پسورد خود را یک بار دیگر وارد کنید و بعد yes  را بزنید تا نشانی ایمیل شما پاک شود.
اما در جواب سوال دوم شما باید عرض کنیم که این مشکل بسیاری از کاربرانی است که قصد ایجاد و افتتاح یک حساب ایمیل در یاهو دارند و حقیقتاًً هم بخش مربوط به کد پستی در مرحله ثبت نام آزار دهنده است. برای حل این مشکل بی آنکه نیازی به وارد کردن کد پستی 10 رقمی یا کد ملی وجود داشته باشد، شما می توانید به سادگی در مرحله ثبت نام، به جای انتخاب کشور ایران، فرضاً کشور عراق را انتخاب کنید که بدین وسیله دیگر اثری از درخواست کد پستی در فرم ثبت نام وجود نخواهد داشت، ضمن اینکه بعد از ثبت نام، هرگاه که مایل باشید می توانید با ورود به صندوق پست الکترونیک خود، در بخش تنظیمات، نام کشور را به ایران تغییر داده و اصلاح نمایید. ضمناً در مقاله (آموزش ساخت
ID در یاهو) در همین شماره، مراحل ثبت ID در یاهو، به طور کامل و گام به گام توضیح داده شده است.


» نظر

برداشتن منوی file از مرورگر ویندوز : ( ترفندهای رجیستری )

 

رجیستری را باز کرده و کلید زیر را پیدا کنید :

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\Currentversion\Policies\Explorer

 

 

یک متغیر جدید از نوع DWORD بسازید و به آن نام NofileMenu بدهید اگر به این متغیر مقدار صفر بدهید حذف و اگر مقدار 1 بدهید به جای خود باز میگردد حال ویندوز را از نو بوت کنید .

 

نامردیه اگه از این مطلب استفاده کنی و روی تبلیغات من کلیک نکنی ...


» نظر

تماس تلفنی با تلفنهای سراسر دنیا از طریق جیمیل

مدتی پیش گوگل در وبلاگ خود خبر راه‌اندازی سرویس جدید خود را با نام “Google Call ” را منتشر کرد.
شما از طریق این سرویس جالب گوگل از هر نقطه از جهان می‌توانید بصورت رایگان با کشورهای آمریکا و کانادا و پرداخت هزینه‌ای ناچیز با سایر کشورها ، تماس تلفنی داشته باشید!
بنابراین اگر دوستان و نزدیکانی دارید که در امریکا و یا کانادا ساکن هستند ، زین پس می‌توانید به صورت کاملا رایگان و از طریق
Gmail با شماره تلفن آنها تماس بگیرید و با یکدیگر مکالمه داشته باشید … بدون پرداخت هیچگونه هزینه ای!
نکته جالب و قابل توجه این سرویس ، امکان تماس تلفنی با شماره‌های سراسر جهان ، با پرداخت هزینه‌ای ناچیز است.
در این صفحه می‌توانید لیست کشورهایی که
Google Call از آنها پشتیبانی میکند را مشاهده کنید .
» اگر کمی دقت کنید نام ایران نیز در لیست کشورهایی است که امکان برقراری تماس تلفنی با آنها وجود دارد به چشم می‌خورد .
در حال حاضر هزینه تماس با تلفن ثابت در ایران .10 معادل 104 تومان و با موبایل .12 معادل
??? تومان (با نرخ امروز دلار) می‌باشد.
گوگل اعلام کرده‌ که این هزینه‌ها بطور حتم کاهش خواهند یافت.
 
در حال حاضر اگر از این سرویس استفاده کنید ،Caller IDتلفن مقصد ، شماره‌ای از کشور انگلستان را نمایش می‌دهد …

 

 به طور مثال با اولین تستی که با این سرویس انجام دادم شماره 07607058888 بر روی Caller ID   تلفن مقصد نقش بست .
قابلیت جالب دیگر
Google Call  اینه که در صورتی که شما اکانت Google Voice داشته باشید و شماره‌ای برای آن در نظر گرفته باشید، هنگام استفاده از این سرویس، شماره اکانت Google Voice شما در Caller ID تلفن مقصد مشاهده خواهد شد. همچنین این امکان وجود دارد تا تماس‌هایی که به شماره شما می‌شوند به ایمیل شما در جیمیل ارسال گردند !
در حال حاضر این سرویس برای شمار زیادی از مشترکین گوگل اضافه شده است و به مرور برای تمامی کاربران
Gmail فعال می‌شود .
در صورتی که این سرویس برای شما فعال شده باشد، در قسمتِ چتِ جیمیل یک
ID با عنوان Call phone قرار می‌گیرد که با کلیک بر روی آن پنجره شماره‌گیری تلفن باز خواهد شد. برقراری تماس از طریق این سرویس بسیار ساده بوده و دقیقا شبیه تلفن معمولی می‌باشد. چنانچه با کشوری غیر از آمریکا و کانادا تماس بگیرید در قسمت بالای پنجره سمت راست هزینه هر دقیقه تماس نمایش داده می‌شود.
سپس برای استفاده از تلفن اینترنتی گوگل بایستی پلاگین
Voice and video را نصب کنید.
اما از آنجایی که دسترسی به این پلاگین برای کشور ایران محدود شده است . برای دریافت و سپس نصب پلاگین میبایستی حتما از
V P N استفاده کنید .
فرقی نمی‌کند که از ویندوز استفاده میکنید یا لینوکس یا مک …. چرا که این پلاگین برای سیستم‌عامل‌های لینوکس، مک و ویندوز قابل دریافت و نصب می‌باشد .


» نظر

اسپم و راهکارهای مقابله با آن2

اما با این همه اسپم چه باید کرد، راهکار امنیتی موجود، استفاده از نرم افزارهای فیلترینگ اسپم است، اما برای کاربران استفاده و خرید چنین ابزارهایی کمی دشوار است، صرف نظر از گران قیمت بودن این ابزارها و نداشتن دانش کافی، عدم استفاده از این ابزارها را برایمان تولید کرده است. بهینه سازی ایمیل ها و استفاده از قابلیت های نرم افزارهای اسپم فیلترینگ مستلزم صرف هزینه و از همه مهم تر از دست دادن زمان است.پس چه کنیم تا دچار چنین بلایی نشویم؟انتخاب یک میزبان ایمیل خوب و قوی یکی از بهترین راهکارهای پیش رویمان است، همان طور که می دانید یکی از وظایف اصلی شرکت های ارائه دهنده سرویس ایمیل،حفظ امنیت و ارائه هر چه بهتر و خدمات است.آنها موظف به اجرای سیستم های امنیتی مانند ضد ویروس و ضد اسپم در سرورهای ارائه خدمات ایمیل هستند، بسیاری از شرکت های ارائه دهنده خدمات میزبانی ایمیل به دلیل استفاده نکردن از یک ضد اسپم قوی دچار نقصان ارائه خدمات ایمیل هستند و این نارضایتی مشتریان را به بار می آورد.کاربران مجبورند روزانه چند ده تا ایمیل را باز کنند و متوجه شوند که محتوی ایمیل باز شده به دردشان نمی خورد و مجبورند آن را حذف کنند.این اتفاقیست که روزانه برای شما هم می افتد است.زمان را از دست ندهید، قبل از انتخاب شرکتی به عنوان میزبان ایمیل خود حتماً مطلع شوید که آنها برای اسپم فیلترینگ شما چه برنامه ای را چیده اند و چگونه می توانند شما را از شر ویروس های داخل ایمیل و اسپم ها رهایی دهند.اگر بخواهم یکی از این ابزارهای قوی و هوشمند را معرفی کنم باز هم باید به سراغ شرکت تولید کننده نرم افزارهای امنیتی کسپرسکی بروم، این شرکت محصولات متعددی در زمینه امنیت تولید کرده است، از آن جمله، آنتی ویروس و آنتی اسپم مخصوص به ایمیل سرور از محصولات این شرکت است.انعطاف پذیری و به روزرسانی سریع باعث محبوبیت این ابزار در بین ابزارهای رقیب شده است و شرکت میزبانی موفق به ارائه خدمات بهتر خواهد بود که از ضد ویروس و ضد اسپم در سرویس ایمیل خود استفاده کند.
مقابله با هرزنامه نویسان بسیار دشوار است چرا که هر یک از آنها روش خاص خود را در ارسال ایمیل های ناخواسته دارند اما به تازگی نیز متوجه شدیم که دانشمندان آمریکایی سیستم جدیدی را ابداع کردند که می تواند هر نوع هرزنامه ای را با 100 درصد موفقیت مسدود کنند.
محققان مؤسسه بین المللی رایانه در برکلی کالیفرنیا سیستم جدیدی را ساخته اند که قادر است از ورود انواع هرزنامه ها به صندوق پست الکترونیک کاربر جلوگیری کند.هرزنامه نویسان می توانند با اعمال اندکی تغییرات به صورت اتوماتیک از سیستم فیلترینگ ضد اسپم ها نیز عبور کنند اما بر اساس گزارش اکونومیک تایمز، محققان برکلی به دنبال راه حل ریشه ای این مشکل بر آمده اند و یک «ابر-فیلتر»را ایجاد کردند که قادر است حتی کوچک ترین تغییرات ایجاد شده توسط هرزنامه نویسان را درک کند.


» نظر

ترفند برقراری تماس مستقیم با شماره دایورت شده

همانطور که می‏دانید در گوشی‏های تلفن همراه قابلیتی به نام Divert یا انتقال مکالمه وجود دارد. بدین صورت که هنگامی که خط خود را بر روی شماره‏ای دایورت می‏کنید، از این پس هر تماسی با شما گرفته شود به طور اتوماتیک به شماره مورد نظر تعیین شده منتقل می‏گردد. در نتیجه هیچ کس نمیتواند به طور مستقیم با خط شما تماس بگیرد و گوشی شما هیچ‏گاه زنگ نخواهد خورد. بسیاری افراد از این کار جهت این‏که به هیچ تلفنی پاسخ ندهند و به اصطلاح اطرافیان را بپیچانند استفاده می‏کنند. اما از آنجا که دست بالای دست بسیار است قصد داریم ترفندی جالب را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آن می‏توانید به طور مستقیم با خطی که دایورت شده است تماس بگیرید! قطعاً فردی که خط خود را دایورت کرده است شگفت‏زده می‏شود که چطور شما توانسته‏اید با او تماس بگیرید، بدون اینکه تماس‏تان دایورت شود! این ترفند بر روی کلیه گوشی‏هایی که قابلیت دایورت را دارا هستند قابل انجام است.
نحوه کار بسیار ساده است.شما بایستی شماره خودتان را بر روی شماره‏ای که قصد دارید با آن تماس بگیرید دایورت کنید، سپس از خط خودتان با خط خودتان تماس بگیرید!
به همین سادگی و همین پیچیدگی که گفته شد!
جهت فهم بیشتر مثالی می‏زنیم:
فرض کنید شماره شما 09120000000 است. شماره فردی هم که قصد دارید با او تماس بگیرید (که خطش را دایورت کرده است) 09350000000 است.
در گوشی به بخش مربوط به تنظیمات
Divert   (در بعضی گوشی‏ها Call Forwarding ) بروید.
خط خود را بر روی شماره 09350000000 که شماره فرد مورد نظر است دایورت کنید.
اکنون توسط همین گوشی و همین خط خودتان که اکنون دایورتش کرده‏اید با شماره 09120000000 که شماره خودتان است تماس بگیرید.
با این کار خط طرف مقابل زنگ می‏خورد و شما بوق آزاد می‏شنوید که به منزله برقرای تماس مستقیم با فرد مورد نظر است؛ به این ترتیب از دایورتی که صورت گرفته عبور کرده اید.
این ترفند بر روی کلیه خطوط تلفن همراه اعم از همراه اول، ایرانسل و تالیا تست شده و قابل انجام است. در پایان دقت کنید پس از برقراری تماس، خط خود را از حالت دایورت خارج کنید.


» نظر

چگونگی به یک پیج رنک Page Rank مناسب دست یابیم2

-    استفاده از محصولات با  قابلیت توزیع   :

ارائه کتاب‌های الکترونیکی یا مقالات مفید یا حتی  ارائه محصولات نرم‌افزاری رایگان در سایت شما، کمک زیادی به افزایش بازدیدکنندگان و  همچنین معرفی سایت شما در دیگر سایت‌ها و در نتیجه افزایش رتبه شما خواهد  داشت  .

 

6-    بررسی وضعیت لینک‌های سایت   :

 

همیشه در معرفی سایت‌های دیگران در سایت‌تان مراقب  باشید. بسیاری از این نوع سایت‌ها بعد از مدتی لینکشان را عوض می‌کنند یا اینکه  بدلیل مشکلات فنی درست کار نمی‌کنند. سعی کنید مجموعه لینک‌های سایت خودتان را مرتب  بررسی نمائید و لینکها نادرست را حذف یا تصحیح نمائید. تعداد بیشتر لینک‌های بدون  استفاده در یک سایت باعث کاهش بیشر رتبه سایت در موتورهای جستجو  خواهد‌شد.

 

7- استفاده از کلمات کلیدی :

 

هیچگاه از استفاده صحیح از کلمات کلید غافل نشوید. مرتب کلمات کلید سایت خود را بررسی کرده و در صورت نیاز کلمات آنرا تصحیح نمائید. به خاطر داشته باشید که این تغییرات بصورت افزایش باشد. تغییر یکباره کل کلمات کلید سایت می‌تواند تاثیر بسیار مخربی بر روی رتبه سایت شما در موتورهای جستجو داشته‌باشد

 

8- استفاده از گروه‌های خبری:

 

فراموش نکنید که همه مطالب گرو‌ه‌های خبری و انجمن ها(Forums) در موتورهای جستجو ثبت می‌شوند. شرکت در مباحث این گروه‌ها کمک زیادی به معرفی سایت شما به موتورهای جستجو خواهد کرد. در ضمن بخاطر داشته باشید که این مطالب برای مدتهای زیادی در این گروها باقی خواهند ماند.

 

9-  ارائه محتوای با ارزش :

 

یکی از بهترین روش‌های بازاریابی ( حتی بصورت سنتی آن) استفاده از تکنیک توصیه دوستان است. اگر شما در سایت‌تان به ارائه سرویس‌های رایگان بپردازید، بازدیدکنندگان شما، توصیه سایت شما را به دوستانشان خواهند کرد. اینکار باعث افزایش کیلک بر روی سایت شما خواهد شد. بسیاری از افراد سایت شما را برای سرویسی که ارائه کرده است در سایت‌های مختلف معرفی خواهند کرد. خب این یعنی کمک به افزایش رتبه سایت‌تان .

 

10-  وبلاگ نویسی :

 

هنوز مطالبی که در وبلاگ سایت‌ها نوشته می‌شود از اهمیت زیادی برخوردار هستند. علاوه بر اینکه این مطالب می‌تواند در ایجاد ارتباط بهتر با مشتری موثر باشد، تاثیر مثبتی در افزایش رتبه سایت شما در موتورهای جستجو خواهد داشت. سعی کنید از اسامی مناسب برای وبلاگ سایت و همچنین شاخه‌ای که این وبلاگ درآن قرار دارد استفاده نمائید.

 

11- موتور جستجو به محتوا، از بالا به پایین اهمیت می دهد

 

موتورهای جست و جو صفحات شما را از بالا به پائین جست و جو می کنند برای همین است که عنوان صفحات، توضیحات و کلمات کلیدی اهیمت دارند . چنانچه بتوانید با حذف جدول ها و تصاویر مطالب خود را در قسمت های بالاتری از صفحه قرار دهید شانس شما در موتورهای جست و جو بالا خواهد رفت و در ضمن در حین نمایش نتایج جست و جو بخشی از مطالب شما برای بازدید کننده نمایان خواهد شد و او می تواند بفهمد که آیا مقاله شما با موضوع مورد نظر او مرتبط است یا خیر .

 

چنانچه مقاله ای می نویسید و مایلید که مقاله شما در نتایج جست و جو قرار گیرد بهتر است آن را در یک صفحه مجزا قرار دهید و در در قسمت نام صفحه عنوان مقاله را بنویسید (Page Title)

 

سعی کنید در تیتر و عنوان مقاله و یا گفتارتان از کلمات کلیدی به صورت کامل استفاده کنید شاید کمی ترکیب مشکل باشد اما در دست آوردن نتیجه مطلوب توسط موتورجستجو کمک شایانی میکند ، به ترتیب سعی کنید که کلمات مهم و کلیدی خود را در پاراگرافهای ابتدایی متن به کار ببرید .

 

12-  لینکتان را ثبت کنید

 

لینک خود را در سایت هایی که قسمت ثبت لینک دارند حتما ثبت کنید ، بسیاری از وب‌سایت‌ها و برخی وبلاگهای به صورت موضوعی و دایرکتوری و یا عمومی و .... لینک شما را رایگان درج می کنند . مهم نیست که وبلاگ یا وب‌سایت مذکور دارای مخاطب هست یا نه درج لینک سایت شما، یک لینک را به شماره‌ی لینک های شما نزد موتورجستجو اضافه می کند .

 

13-  در دایرکتوری ها ثبت نام کنید

 

دایرکتوری ها یا همان وب‌سایت‌هایی که بصورت موضوعی لینک‌ها را مجانی یا در ازاء مبلغ ناچیز ثبت می کند، مکان های مناسبی برای ثبت لینک وبلاگ شما هستند ، هرچند تاثیر چندانی در جذب مخاطب به سایت شما ندارند .

 

14-  هر لینک ، افزایش رتبه نمی دهد !

 

رتبه شما با بالا رفتن تعداد لینک های شما افزایش نمی یابد بلکه رتبه شما زمانی افزایش می یابد که تعداد نمایش سایت شما در نتایج جست و جو افزایش یابد و مخاطبان بر روی لینک شما در موتورهای جست و جو کلیک نمایند .

 

برای فهم بهتر یک مثال می زنم : شما مطلبی در سایت خود تحت عنوان " آموزش وب " دارید . چنانچه کسی در گوگل و ... این عنوان را جست و جو کند و سایت شما را مرتبط با این عنوان بیابد و بر روی آن کلیک کند سایت شما در جست و جوی این عنوان رتبه بالاتری خواهد داشت . البته اگر تعداد زیادی مخاطب از این طریق به سایت شما برسند .

 

از این‌رو ممکن است شما مطلبی در مورد اس ام اس رایگان بنویسید و رتبه پائین تری در موتورهای جست و جو کسب کنید . و شاید علت این امر این باشد که مطلب شما جاذبه زیادی برای مخاطب نداشته باشد چون مخاطب شما گزیده ای از مطلب شما را در نتایج جست و جو مشاهده می کند .

 

توضیح اینکه این نکته دست شما را نبندد در نهایت لینک را می گیرید ، اما رتبه به شما تعلق نمی یابد

 

15- لینک‌ها تاریخ مصرف دارند

 

این نکته را هیچ وقت فراموش نکنید : " هر لینکی تاریخ مصرفی دارد " مثلا لینکی را که یک سال پیش سایت دیگری به شما داده است هیچ نقشی در بالا بردن رتبه شما ایفا نمی کند ، زیرا موتورهای جست و جو به مرور لینک های قدیمی را حذف می کنند .

 

16- خودتان به خودتان لینک دهید.


» نظر
<   <<   6   7   8   9   10   >>   >